Kuigi õpilastel on hulk võimalusi suveks tööle minna, ei soovi paljud ettevõtjad neid palgata. Tööandjate meelt muudaks riigipoolne motivatsioonisüsteem, mis paneks ettevõtjaid rohkem õpilasi juhendama ja koolitama.
„Lapsed on siiski lapsed,” ütles Rõõmu Aiandi OÜ omanik Kai Parmas, kes on juba kaks aastat SA Innove korraldatud töömessil endale suveks lisaabilisi otsimas käinud. Paraku ei õnnestunud tal see kummalgi korral, sest laste arusaam tööst jättis kõvasti soovida. „Minu eesmärk oli leida töötajaid, kes tõesti viitsivad meid suvel aidata,” rääkis ta. Esialgu oli huvilisi palju, kuid enamik neist kadus pärast proovipäeva ära. „Nad lendasid peale, tegid midagi ära, ja nii kui läks jutt konkreetseks töölepinguks, selgus sada häda, miks nad ühel või teisel päeval tööle tulla ei saaks,” selgitas Parmas. Küll valutas mingil päeval kõht, küll sõideti järgmisel päeval perega mere äärde ära. Ta lisas, et töö on ju siiski kohustus, mida tuleb teha mitu tundi päevas, mitu päeva nädalas, mitte siis, kui selleks tuju tuleb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.