• 14.02.17, 10:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas alluv saaks juhti arendada ja kuidas?

Järjest sagedamini kostab kriitikat juhtimiskvaliteedi aadressil. Selge see – kala mädaneb peast, aga ka paraneb peast! Mida siis teha? Üks kasutamata ressurss on juhtimisahelas allpoolasuvad juhid.
Kas alluv saaks juhti arendada ja kuidas?
Püstitame hüpoteesi – mõnes juhtimisalases aspektis võib üks tase allpoololev juht olla ülemusest võimekam. Saame sellele ka kohe kinnitust psühholoogiadoktor Travis Bradberry uuringust, mis keskendus eri taseme juhtide emotsionaalsele intelligentsusele (EQ). Tulemused olid üllatavad – kõrgeima EQ-skoori pälvisid keskastme juhid, edestades nii esmatasandi juhte kui ka ilma juhtimisvastutuseta töötajaid. Madalaima skoori pälvisid tippjuhid, kelle EQ oli uuringu põhjal madalam ka spetsialisti omast (HBR, dets 2015).
Kuidas on see võimalik? Bradberry vastab sellele, et organisatsioonid ei eduta inimesi alati õigetel põhjustel. Ja et kuigi tippjuhtidel on madalam EQ võrreldes madalama taseme juhtidega, on siiski parimatel tippjuhtidel ülikõrged EQ-skoorid.
Bradberry väidab, et kui keskjuhiks saamisel on oluline hea töö inimestega, siis tippjuhiks saamisel muutuvad oluliseks teadmised, valdkonna tundmine, lühiajalised head tulemused jne, mis kaaluvad üles liidrioskused. Kui seda uskuda, siis võiks juhtimisahela madalamatel tasemetel olla piisavalt ressurssi aidata juhtimiskvaliteeti tõsta.
Mida siis teha, kui juhil on kasvuruumi, aga ise ta sellest aru ei saa? Loe edasi Äripäevast!
NB! Ruti Einpalu astub üles ka homsel Personalitöö aastakonverentsil, kus kõneleb edasiviivast tagasisidest.
Autor: Ruti Einpalu, juhtide coach ja koolitaja

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 12:53
Tugevda oma meeskonnavaimu ühisüritustel Ida-Virumaal
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele