• 13.04.17, 13:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nutiseadmete ergonoomika

Nutitelefoni, tahvelarvuti ja sülearvuti kasutamine on me igapäevaelu loomulik osa. Nutiseadmed, on põnevad ja teevad elu mugavaks, kuid kõik see ei pruugi meeldida meie kehale. Kuidas kasutada nutiseadmeid võimalikult ergonoomiliselt?
Nutiseadmete ergonoomika
Meie igapäevaste kaaslaste – nutiseadmete kasutamine põhjustab mitmesuguseid probleeme. Nii mõnigi meist vaatab värvilisi ekraane päevas oluliselt rohkem aega, kui päris inimesi – kolleege, sõpru, perekonda. Me räägime ja suhtleme ekraanidega, teeme seda nii tööl kui ka pärast tööd, isegi hommikul ärgates sirutub käsi esimese asjana nutitelefoni järele, mis tõenäoliselt paljusid inimesi nüüdisajal äratab. Ka õhtutundidel enne uinumist vaatame veel viimased uudised üle. See mõjutab meie keha füsioloogiliselt ja tekitab psühhoemotsionaalset pinget.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele