Värbamisoptimismi esikümme: Euroopa riike vaid 2, suurim üllataja Austraalia

heigokaldra
Manpower Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra

Rahvusvaheline tööjõu värbamise plaane kaardistav uuring tõi välja, et tööandjate globaalne optimism värbamise suhtes on jätkuvalt kõrge. ManpowerGroupi uuringu raames küsitleti ligi 59 000 tööandjat 43 riigis, millest 41 riigis on plaan järgmise aasta esimeses kvartalis töökohti juurde luua. Eestlaste jaoks atraktiivsetest turgudest üllatab Austraalia, kus värbamisplaanid on viimase kuue aasta kõrgeimad.

Teist kvartalit järjest on kõigi uuringus osalenud riikide tööandjad värbamise suhtes optimistlikud, vaid Austria ja Itaalia ettevõtjad nentisid, et töökohti hetkel juurde ei looda. Kõige optimistlikumad värbajad tegutsevad Aasias ja Ameerikas. Enim on plaanis töötajaid juurde palgata Taiwanis (25% tööandjatest), Jaapanis (24%), Indias (22%) ja USA-s (19%).

Euroopa riike on optimistlike värbajate TOP 10-s vaid kaks: Rumeenia (17%) ja Sloveenia (17%), kuid Euroopa riikidest suurim üllataja on praegu hoopis Kreeka, mis hakkab pikaajalisest madalseisust üle saama ja kus 13 protsenti tööandjatest plaanib lähikvartalis töötajaid juurde palgata. Eestlastele atraktiivsetest lähiturgudest on Soomes ja Norras värbamisplaan 7 protsendil ettevõtjatest, Iirimaal ja Rootsis 5 protsendil ja Suurbritannias 4 protsendil.

Eesti noorte jaoks populaarne Austraalia tööturg muutub lähitulevikus veelgi atraktiivsemaks, sest seal on järgmises kvartalist uute töökohtade loomise plaan 14 protsendil ettevõtjatest, mis on viimase kuue aasta kõrgeim näitaja. Enim vajab Austraalia töökäsi ehituses ja kaevanduses, aga ka teenindussektoris, rahanduses ja tootmises.

„Kvartalipõhine uuring näitab küll lühiajalisi arenguid ja plaane, kuid toob siiski selgelt välja, et tööturul on praegu töövõtjate pidupäevad,” selgitas Manpower Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra. „See omakorda tähendab, et tööandjad peavad jätkuvalt üha rohkem pingutama, et inimesi leida ja hoida. Lisaks tuleb abi järele vaadata robotiseerimise suunas, mis on ka suur globaalne trend. Kuulda ei tasu võtta neid, kes hirmutavad, et robotid võtavad inimestelt töö ära – erinevad rahvusvahelised uuringud näitavad uute töökohtade loomise vajadust ka seoses automatiseerimisega. Eestis pole mitte kunagi varem olnud nii palju vabu töökohti kui praegu ja sarnane trend on ka teistes riikides, seega on turul küllaga ruumi nii inimestele kui robotitele,” lisas Kaldra.

Allikas: Manpower Grupp

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused