• 31.01.18, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töökonfliktid, vastuhakkamine ja solvangud – mida teha, et need ei paisuks töökiusuks?

Töökiusamisest, pikaleveninud töökonfliktidest, ebavõrdsest kohtlemisest ja solvangutest tööl räägitakse viimasel ajal üha enam. Töökiusajaks kiputakse nimetama juhti, kes nõuab alluvalt üha rohkem, paremat ja kiiremat tööd. Kiusajana tajutakse kaastöötajat, kes ei edasta tööks vajalikku teavet, käib kolleegi taga rääkimas või võtab teise äraolekul jutuks tema isikliku elu delikaatsed teemad.
Tööpsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm
  • Tööpsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm
  • Foto: Raul Mee
Märksa harvemini kujuneb juhi kiusajaks sõnakas alluv, kes mässab ise või õhutab teistes mässu tööst ja tulemuste saavutamisest innustatud juhi vastu, kelle tööalased ümberkorraldused talle ei sobi või vahel lihtsalt üle jõu käivad.   

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 12:53
Tugevda oma meeskonnavaimu ühisüritustel Ida-Virumaal
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele