• 31.01.18, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töökonfliktid, vastuhakkamine ja solvangud – mida teha, et need ei paisuks töökiusuks?

Töökiusamisest, pikaleveninud töökonfliktidest, ebavõrdsest kohtlemisest ja solvangutest tööl räägitakse viimasel ajal üha enam. Töökiusajaks kiputakse nimetama juhti, kes nõuab alluvalt üha rohkem, paremat ja kiiremat tööd. Kiusajana tajutakse kaastöötajat, kes ei edasta tööks vajalikku teavet, käib kolleegi taga rääkimas või võtab teise äraolekul jutuks tema isikliku elu delikaatsed teemad.
Tööpsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm
  • Tööpsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm Foto: Raul Mee
Märksa harvemini kujuneb juhi kiusajaks sõnakas alluv, kes mässab ise või õhutab teistes mässu tööst ja tulemuste saavutamisest innustatud juhi vastu, kelle tööalased ümberkorraldused talle ei sobi või vahel lihtsalt üle jõu käivad.   

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.03.25, 11:43
Kuidas saada kaks ühes – tegus seminar ja meeldejääv loodusmatk?
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele