Miks kestab tavapärane tööpäev kaheksa tundi – umbes kella üheksast viieni – ja miks tehakse enamasti tööd viis päeva nädalas? Vastuseid neile küsimustele tuleb otsida ajaloost.

- Loovtöö puhul võib inimese potentsiaali rakendamine ebasobival ajal kahjustada nii töö tulemuslikkust kui ka töötaja tervist ja heaolu. Foto: SHRM
Minevikus võis olla majanduslikult mõttekas koondada töötajad kindlal ajal kindlasse kohta tööd tegema, et tagada tööprotsesside efektiivsus tehastes, põllumajanduses, teeninduses ja muudel tegevusaladel. Industriaalajastust tänapäevani on aga toimunud tohutu muutus nii tehtava töö olemuses kui ka tehnoloogias ja kommunikatsioonivõimalustes. Seega tekib küsimus, kas ühiskonnas välja kujunenud arusaamad töö ajalisest ja ruumilisest korraldusest on praegu kooskõlas töö vajaduste ja töötajate soovidega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.