5 nõuannet, kuidas kontoriromantikaga toime tulla

armastus
Liigne kiindumuse näitamine võib põhjustada kollegide kulmukortsutusi ja...

Kontoriromantika võib viia pikaajaliste ja igati toimivate suheteni, vahel lausa abieludeni. Samas, nagu iga suhte puhul, võib kontoriromantika tuua kaasa ka palju ebamugavaid olukordi ja hullemal juhul isegi uue töö otsimise vajaduse.

CVKeskus.ee uuringud näitavad, et umbes pool töötajaist on märganud kontoriromantikat või seda ise kogenud. Arvestades, kui palju aega inimesed töö juures viibivad, ei ole selles midagi üllatavat.
 
Kuidas aga käituda, et kontoriromantika ei purustaks töösuhteid ega põhjustaks kelleski ebamugavust? 

Olge oma otsuses kindel 
Ilmselt üks kõige olulisemaid nõuandeid, mida tasuks järgida, on see, et kontoriromantika arenedes peavad mõlemad osalised olema täiesti veendunud, et tahetakse ühiselt samas suunas edasi sammuda ja et tegu pole pelgalt kiireltmööduva meeldimisega.

Viige end kurssi tööandja reeglitega 
Võib juhtuda, et ettevõttes, kus töötate, on koostatud teatud reeglistik, kuidas sellises situatsioonis käituda. Jah, tegemist on loomulikult teie eraeluga, ent sõltuvalt ametikohtadest võib selline elumuutus mõjutada ka teie tööd ja otsustusvõimet. Mida varem selgusele jõuate, kas ettevõte on säärased reeglid koostanud, seda parem!

Säilitage professionaalsus 
Läksite hommikul tülli ja sujuva koostöö asemel tegelete eraeluliste probleemide lahendamise või emotsioonide väljaelamisega? Just selliste situatsioonide vältimiseks tööandjad sageli reeglistikke loovadki. Olgu teie omavahelised suhted parasjagu millised tahes, need ei tohiks segada tööd. Parimal juhul saate mõlemad noomituse või arutavad kolleegid tekkinud olukorda teie selja taga, halvimal juhul võite end ühel hetkel täiesti ootamatult aktiivsete tööotsijate seast leida.

Ärge põhjustage töökaaslastes tarbetut ebamugavust 
Nii nagu teie töökaaslasi võib häirida tülide lahendamine töökeskkonnas, võib ka liigne kiindumuse näitamine tekitada kulmukortsutusi ja ebamugavust, eriti teie suhte algstaadiumis. Jah, inimesed harjuvad tekkinud muudatustega ja ilmselt ei pane keegi teie käitumist näiteks aasta pärast enam tähelegi, kuid sellegipoolest peaksite tunnetama, kas olete tekitamas kolleegides ebamugavust või mitte.

Mõelge ka võimalikule lahkuminekule 
Jah, loomulikult ei arva teist kumbki, et imeline suhe võiks ühel hetkel lõppeda ja loodetavasti seda kunagi ei juhtugi. See aga ei tähenda, et sedavõrd delikaatset asja, nagu seda on kontoriromantika ja suhe töökaaslasega, saaks jätta juhuse hooleks. Kunagi ei tea, kas suhe võib lõppeda sõbralikult või hoopis äärmiselt keeruliselt ja raskelt. Selleks, et olla valmis tulevikustsenaariumiks, mis loodetavasti kunagi ei täitu, leppige juba suhte alguses kokku, kuidas käitute potentsiaalse lahkumineku korral.
 
Allikas: CVKeskus.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Valdkonna töökuulutused