Keskmisest kiiremini tõusis tunnipalk Euroopa Liidus peamiselt idapoolsetes liikmesriikides, selgub Eurostati andmetest.
Kui euroalas tõusid keskmised tööjõukulud tunni kohta aasta viimases kvartalis 1,5 ja Euroopa Liidus 2,3 protsenti, siis tabeli eesotsas jõuab palgatõus kohati ka kahekordsete numbriteni. Suurim tööjõukulude kasvuga torkavad silma aga peamiselt uuemad liikmesriigid: Rumeenia, Bulgaaria, Ungari, Leedu, Eesti, Läti, Poola.Euroopa suurema majandusega riigid nagu Saksamaa ja Prantsusmaa pidid leppima Euroopa Liidu keskmisele alla jäänud tõusudega, Itaalias ja Soomes tööjõukulud hoopis langesid.
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”