• 07.09.18, 00:25
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Värbamissuundumused 2018

Tööturustatistika näitab, et Eesti tööturg on väga aktiivne: tööl käib suur osa tööealisest elanikkonnast, vabu töökohti on palju ja töötuid vähe. Tööhõive määr, mis näitab tööga hõivatute osatähtsust 15–74-aastases rahvastikus, oli 2017. aastal 67,5%, mis on viimase 20 aasta suurim.
Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder
  • Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder
  • Foto: Meeli Küttim
Hõive kasv on toimunud peamiselt tänu mitteaktiivsete tööturule tulekule ja töötute arvu vähenemisele. Tööealine elanikkond aga endiselt väheneb. Mitteaktiivsetest on suuremad rühmad pensioniealised ja õpingutega seotud noored.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele