Kaks kolmandikku töötajatest pole juhtimiskvaliteediga rahul

CVKeskus.ee värskest uuringust selgus, et kaks kolmandikku töövõtjatest on rahulolematud juhtimiskvaliteediga. Rohkem kui kolmandik töötajatest oleksid valmis leppima isegi palgalangusega, kui see tooks kaasa juhtimiskvaliteedi paranemise.

„Enam kui 1200 töötaja küsitlemisel selgus, et uue ja parema ülemuse nimel oleks rohkem kui iga kolmas töötaja (36%) valmis leppima väiksema palgaga,” kommenteeris uuringut Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „13% töötajatest oleksid parema juhi nimel valmis saama kuni 5% vähem palka ja 11% küsitlusele vastajatest kuni 10% väiksemat töötasu. 20%-lise palgalangusega oleksid valmis leppima 6- ja 30-protsendilise palgalangusega samuti 6% töötajatest. Lisaks leidis 30% vastanutest, et nemadki on juhtimiskvaliteediga rahulolematud, kuid parema ülemuse saamiseks nad veel palgalangusega ei riskiks.”

„Hea juhtimiskvaliteediga tööandjatel on praegusel keerulisel tööturul väga tugev konkurentsieelis, kuna hinnatud juht lihtsustab nii personaliotsinguid kui ka aitab toime tulla tugevneva palgasurvega. Ettevõtted, kes endale head ülemust lubada ei suuda, peavad maksma talendi eest kõrgemat hinda,” lisas Henry Auväärt.

Vanuse kasvades muutub juhtimiskvaliteet olulisemaks

Kuni 39-aastaste töötajate seas on parema juhi nimel palgalanguseks valmis 33% uuringule vastanutest. 40-aastaste ja vanemate töötajate seas on see näitaja aga juba 42%. Eraldi võib välja tuua ka vanuserühma 56–72-aastased töötajad, kus hea ülemuse saamise eesmärgil on palgalanguseks valmis pea pool (48%) töövõtjaist.

Sektorite lõikes on juhtimiskvaliteediga kõige rahulolematumad tööstus- ja tootmissektori, transpordi- ja logistika, müügi- ja assisteerimisvaldkonna töötajad. Neis valdkondades on juhtimiskvaliteediga rahulolematud enam kui 70% vastanud töötajatest. Kõige enam on oma juhtidega rahul infotehnoloogiasektori töötajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Valdkonna töökuulutused