Iga organisatsioon on suuremal või vähemal määral peegeldus ühiskonna arengu hetkeseisust. Kui ühiskond on hierarhiline, suletud, käskude ja keeldude kujundada, siis tavaliselt on selline ka selles keskkonnas toimiv organisatsioon ja organisatsioonisisesed suhted.

- Arvato Services Estonia OÜ personalijuht Pille Room
- Foto: Raul Mee
Ei saa jätta rääkimata automatiseerimisest, tehisintellektist, asjade internetist, big data’st ja sellest, kuidas on tehnika areng töö sisu ja töötamisviise muutnud. Kas ja kuidas peaks see kõik muutma inimesi ja nende juhtimist, on alles selgumas. Tehnoloogilistest ja ühiskondlikest muutustest olenemata on aga inimese bioloogia, sealhulgas psühholoogia, säilinud muutumatuna peaaegu viimased 10 000 aastat. See tähendab, et enamik inimese tegutsemist mõjutavatest teguritest toimivad samade stiimulite ajel nagu küttimise ja koriluse ajastul. Siiski on maailm, ühiskond, organisatsioonid ja inimesed tänapäeval teistsugused kui 10 000 aastat tagasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”