Ühel päeval enam senine töö ei meeldi. Jätad lahkumisavalduse ülemuse lauale ja ametisse ei ilmu, sest töösuhe sai lõpetatud. Mõtlemata, kas tööandjal on seetõttu õigus nõuda leppetrahvi. Liiatigi, kui lahkumise põhjused on ebamäärased.
Just sel moel toimis üks Raplamaa mees, kes oli ametis täistööajaga, kuid töötas graafiku alusel. Ta jättis vastavasisulise avalduse oma ülemuse lauale ja kadus. Paar päeva hiljem avastas tööjuht, kes oli mehele tööülesandeid jaganud, et töö oli tegemata ja helistas talle. Selgus, et töömees oli lapse haigestumise tõttu võtnud haiguslehe, aga temaga vesteldes jäi tööjuhile ühtlasi mulje, et mees ei tahagi enam firmas töötada ja soovis töölepingu poolte kokkuleppel lõpetada. Seetõttu kirjutas tööjuht ka mehe lahkumisavaldusele nõustumismärke.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas tööandjal on õigus minuga töösuhe katseajal lõpetada, sest olen rase ega suuda tööandja arvates oma tööülesandeid vajalikul määral täita? Kas seadus üldse lubab rasedat vallandada?
Iga ettevõte puutub aeg-ajalt kokku töölepingu lõpetamisega. Kuidas seda korrektselt teha, mida silmas pidada, millal ja kellel tuleb maksta kompensatsiooni?
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.