Kui koolitaja Kaido Pajumaa 15 aastat tagasi eluga tupikus olles mentorilt kuulis, et peab oma sisemaailma korrastama, ei saanud ta aru, mida sellega mõeldi.
„Ma ei olnud kunagi niimoodi mõelnud. Keegi polnud mind õpetanud ennast kõrvalt jälgima,“ tunnistab Kaido ja meenutab oma haridusteed kirjeldades, et tegi kaheksandas klassis pärast isaga rääkimist otsuse, et hakkab hästi õppima. Tal oli plaan minna kommertsgümnaasiumisse ja hiljem õppida majandust, et saada eluks hea vundament. Toona olid populaarsed erakoolid, nii et Tartus elades langes kaalukauss Fontese/Audentese (toonane rakenduslik kõrgkool Tartus) kasuks. „Pakutav praktiline, ettevõtlusele orienteeritud kõrgharidus tundus põnev. Sain isaga kaubale, et lähen rahvusvahelist finantsjuhtimist õppima,“ on ta tänulik, et isa oli valmis õpinguid rahastama.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.