Töökeskkond ja -ohutus on muutunud paljudes ettevõtetes üha olulisemaks ja konfliktid tekivad vaid siis, kui juhtimises ei ole ohutuse juurutamiseks võetud päris selget suunda.
Töötervishoiu ja tööohutuse esindajate roll on muutumas. Taanis viidi 60 ettevõtte seas ellu uuring, mille kohaselt on vähenenud esindatus ja kolleegide nimel peetavad läbirääkimised. Eestis ei ole küll sellist uuringut tehtud, ja Eestit ja Taanit ei saagi üks ühele võrrelda, kuid selge on see, et maailm on muutunud ja seega muutub ka töötervishoiu valdkonna toimimise sisu. TTO esindajate rollgi on teistsugune – fookus on igapäevaelu jälgimisel ja selle alusel paranduste tegemisel, mitte vana ja sageli mittetoimiva süsteemi jonnakas jätkamine. Tulemustele ja jätkusuutlikkusele orienteeritud juhtkond ja juhid peavad TTO esindajaid olulisteks meeskonnaliikmeteks, kelle sisuline kaasamine aitab viia ettevõtte uuele tasemele. Nii saab töötaja väljendada oma vajadusi (see ei ole alati palgalisa), et tööandja hüvanguks pühendumusega tööd teha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”