Vaadates ettevõtet kui maailma minimudelit, mõistame, et maailma muutudes ei saa ammugi ka ettevõtted paigale jääda. Samuti mõjutavad muutused tööelu ja vanad koolitusmeetodid ei pruugi enam toimida. Moodsa õppimise ja töötajate arendamise teemadel rääkisid Äripäeva Raadio saates „Töö ja palk“ diplomeeritud coach'id ja superviisorid ning Elukindla podcast'i autorid Karl Teichmann ja Maria Tammesalu ning Multilingua keelekeskuse juht Malle Nei.
- Fotol (vasakult) Multilingua keelekeskuse juht Malle Nei ning coach'id ja superviisorid Karl Teichmann ja Maria Tammesalu. Foto: Helen Roots
Üle 20 aasta koolitusvaldkonnas töötanud Malle Nei sõnul on tõepoolest olnud selle aja jooksul palju muutusi: „Inimesed, ettevõtted, töö ja ühiskond muutuvad, klientide ootused, soovid ja vajadused muutuvad ning koolitusasutusena peame nendega arvestama ja kaasa minema. Umbes viis aastat tagasi jõudsime Multilinguas murdepunktini, kus tunnetasime, et vaatamata suures mahus inimeste koolitamisele ei jõua me eesmärkideni. Hakkasime analüüsima, mida peaks tegema teisiti, ja saime aru, et ühekordsest väga heast koolitusest enam ei piisa, sest töötajate koolitamine on pidev protsess. See on töötajate arengusüsteem, kus peale erialase koolituse tuleb tähelepanu pöörata ka isiksuse arengule.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.