Liigne ärevus võib põhjustada intensiivseid ärevus- ja hirmutundeid ning takistada inimesel täiel määral osaleda ja toimida töökeskkonnas. Seetõttu on oluline mõista, kuidas ärevushäireid märgata ja kuidas toetada kolleege, kes nendega võitlevad.

- Kliiniline psühholoog ja Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa
- Foto: Gerli Tooming
Kui ärevus või hirm on talutav, läheb ajapikku üle ja me saame aru, miks me nii tunneme, siis ei pruugi see olla suur probleem. Mõningane suhtlemis- või esinemisärevus on tavapärane ega tähenda, et inimesel on ärevushäire. Kui ärevus põhjustab igapäevaseid või tugevaid kannatusi, siis võime kahtlustada ärevushäiret. Ärevuse tunne võib olla tajutav eri viisidel – näiteks kripeldustunne kõhus, pinge mõnes kehaosas või peas, iiveldustunne, südame kloppimine, muremõtted, hirm kaotada enda üle kontrolli, surmahirm.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!