CV.ee tööturumonitooring näitab, et töötajate ootused rahaliste boonustele on kõrged – ligi viiendik töötajatest ootab oma töö eest suuremat kui 1000 euro suurust boonust. Ettevõtete pakutavad boonused on samas märksa tagasihoidlikumad, jäädes enamasti vahemikku 100-200 eurot.
- Kuigi palk ja boonused on tähtsad, mõjutavad töötajate motivatsiooni ja rahulolu oluliselt ka mitterahalised hüved ja tunnustus. Foto: Pixabay
“Töötajad ootavad alati suuremat rahalist tasu oma töö ja pühendumise eest,” sõnab CV.ee turundusjuht Karla Oder. “Tööandjad peavad olema avatud ja selgitama, milliste tingimuste alusel boonuseid jagatakse. Selged kriteeriumid ja läbipaistev süsteem aitavad vältida arusaamatusi ja loovad töötajatele kindluse, et nende panust hinnatakse õiglaselt ja võrdselt, eriti kui tulemused on head ja ettevõttel läheb hästi. See aitab säilitada motivatsiooni ja hoida suhteid tööandjaga positiivsena.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.