• 10.10.24, 09:54

Tallinn vs. Vilnius: elamisväärse palga erinevused Baltikumis on suuremad, kui arvata oskasime

Elamisväärse palga määramine võib olla võtmeküsimus, mis määrab ettevõtte maine ja töötajate lojaalsuse. Kuigi palgakasv on olnud tagasihoidlik, jääb paljude töötajate sissetulek allapoole inimväärset taset. Kas tööandjad suudavad muutuvate ootustega sammu pidada?
Tallinn vs. Vilnius: elamisväärse palga erinevused Baltikumis on suuremad, kui arvata oskasime
  • Foto: Michele Ursi
Elamisväärse palga mõiste ulatub kaugemale pelgalt miinimumpalgast, keskendudes sellele, et inimene saaks lubada endale inimväärset elu. See hõlmab lisaks peavarjule ja toidule ka muid elu kvaliteeti parandavaid asju nagu vaba aja tegevused, tervishoid ja haridus. Eestis ja teistes Balti riikides on ettevõtted hakanud üha enam sellele kontseptsioonile tähelepanu pöörama, eriti suurenevate elamiskulude ja töötajate ootuste valguses.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele