Naisjuhid otsivad enesekindlust ja mõjukust – arenguprogramm aitab neil tippu jõuda
Juhtimine nõuab enesekindlust, läbirääkimisoskusi ja selget sõnumit. Naisjuhtide kiirendi pakub ambitsioonikatele juhtidele võimalust oma oskusi lihvida ja tugeva võrgustiku toel karjääris edasi liikuda.
Kolmanda naisjuhtide kiirendi avaüritus 30.01.2025.
Foto: Moonika Arm
Eile, 30. jaanuaril, algatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda MTÜ juba kolmandat aastat järjest naisjuhtide kiirendi, mis on mõeldud naisjuhtidele, kes soovivad arendada oma kriitilise mõtlemise, argumenteerimise, avaliku esinemise ja läbirääkimisoskusi.
Naised kogevad mikroagressioone 2 korda sagedamini kui mehed ja lahkuvad seetõttu ka rohkem töölt
Uuringud kinnitavd, et naiste peamised juhtimiskarjääri takistused ei ole seotud ambitsioonide puudumise, vaid ebaõiglusega karjääriredeli alguses - ka mikroagressioonide süsteemsete mustritega.
Nii Eestis kui ka teistes riikides tehtud uuringud näitavad, et keskastmejuhtide seas on naisi palju, aga tippjuhtkonda pääsemisel on õrnemal sool pahatihti klaaslagi ees. Miks see nii on ja kas kvoodid on ainus viis seda purustada?
Eesti naised ja mehed saavad tippjuhiks erinevaid teid pidi, seejuures kogevad naised teel juhiks arvukalt sooga seotud takistusi, selgub mõttekoja Praxise uuringust.
Sooline tasakaal ja võrdsete võimaluste edendamine organisatsioonides suurendab töötajate rahulolu ja töö tulemuslikkust, aidates kaasa jätkusuutliku ja mitmekesise töökeskkonna kujunemisele, kinnitas Politsei- ja Piirivalveameti personaliarendusspetsialisti Helen Lükepaki värske uurimus.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!