Ülemiste linnaku arendaja nõuab töötukassalt 4 miljoni hüvitamist
Ülemiste linnakut arendava Mainor Ülemiste tütarfirma esitas töötukassa vastu hagi, sest riigiasutus taganes eellepingust ega sõlminud uue peakontori kümneaastast üürilepingut, vahendas Äripäev.
Töötukassa juht Gert Tiivas ettevõtte nõuet põhjendatuks ei pea. Ülemiste City juhi Sten Pärnitsa sõnul hakkas riigiasutus oma lepingulisi kohustusi eirama pärast uue juhatuse saamist.
Kuigi 2025. aastal jäi registreeritud töötute arv madalamaks kui kahel eelneval aastal, tõid üksikud suured koondamisotsused valusaid lööke eelkõige töötlevasse tööstusse ja IT-sektorisse.
Uuest aastast kehtib Eestis uus töötuskindlustusskeem, kus senine töötutoetus kaob ning selle asemel hakatakse maksma baasmääras töötuskindlustushüvitist. Suurem muutus puudutab eelkõige omal soovil töölt lahkujaid ja neid, kes on töötanud vähem kui 8 kuud viimase kolme aasta jooksul.
Ettevõtete tiimiüritused liiguvad järjest kaugemale klassikalisest seminaripäevast, kus hommikust õhtuni täidetud ajakava jätab inimestele vähe ruumi omavaheliseks suhtluseks. Saates “Lõunapaus” räägitakse, miks otsivad ettevõtted üha enam paikasid, kus keskkond ise aitaks inimesed töörežiimist välja tuua ning looks võimaluse rahulikumaks ja sisulisemaks koosolemiseks.