Tööturul valitseb veider olukord. Ühelt poolt kurdavad tööandjad, et inimesi on raske leida ja töötukassa andmetel oli neil 2019. aasta kolmandas kvartalis iga päev vahendada keskmiselt 4600 töökohta. Teisalt on uuringute kohaselt ligi 60% töötajatest avatud uutele pakkumistele ja Eestis on umbes 31 000 registreeritud töötut. Kuidas siis töötajad ja tööandjad omavahel kokku ei saa?

- Omniva värbamisjuht Hillar Matto astub üles 19. veebruaril toimuval personalitöö aastakonverentsil, kus ta räägib lähemalt olulistest värbamistrendidest.
- Foto: erakogu
Põhjuseid üldistades paistab, et tööandjate ja töötajate ootuste vahel on suured käärid. Töötajad ootavad suuremat paindlikkust, inimkeskset juhtimist, põnevat tööd ja paremat palka; tööandjad aga räägivad kvalifikatsioonist, järjest tugevnevast palgasurvest ja efektiivsusest ehk sellest, kuidas töötajaid sama kulu juures paremini tööle rakendada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pikemas perspektiivis liiguvad töösuhted tõenäoliselt suunda, kus traditsiooniline lineaarne karjäärimudel asendub üha rohkem karjääriportfelli haldamisega – samal ajal on ühel inimesel mitu töösuhet erinevate tööandjatega ja ettevõtted kaasavad projektipõhiselt vabakutselisi, kes võivad vabalt tulla mõnest teisest riigist, selgitab PwC Eesti personalijuht Alice Ligi.
Tööjõuturule tuleval noorel inimesel on hoopis teistsugused ootused nii töö iseloomule kui ka tulevikule ja nendega tuleb arvestada, ütleb HKScan Estonia Baltikumi personalidirektor Relika Rohtoja.
Võõrtööjõu kasutamist pole väheneva elanikkonna ja suureneva väljarändega riigis lähitulevikus enam võimalik vältida, tõdeb Maxima Eesti OÜ personalijuht Lea Kimber.
Hea mainega ettevõttesse leiavad inimesed tihtilugu ise tee ja massiliselt värbama ei pea, ütleb Estanc AS-i personalijuht Lilian Kuuslap.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!