Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Estanci personalijuht: häid töötajaid toob tugev tööandja bränd
Hea mainega ettevõttesse leiavad inimesed tihtilugu ise tee ja massiliselt värbama ei pea, ütleb Estanc AS-i personalijuht Lilian Kuuslap.
Estanci töötajad ühisüritusel. Foto: MARGUS JOHANSON
Oleme sellel aastal loonud uusi ametikohti ja tõenäoliselt teeme seda ka uuel aastal. Ettevõte on viimase 2–3 aastaga nii käibe- kui ka kasuminumbrites märkimisväärselt kasvanud ning sellest lähtudes oleme silmitsi seisnud mitmete väljakutsetega.
Välismaalt töötajate värbamine on hea viis, kuidas töötajate otsingut laiendada ja annab hindamatu lisaväärtuse praegusel tööjõuturul, leiab Fortumo HR juht Kätlin Lepp.
Konkurentsivõimeline palk on tänapäeval hügieenitegur ja kindlasti ei ole see ainus, millele saaksid tööandjad töötajate hoidmisel keskenduda, leiab If Kindlustuse personalidirektor Liina Kesküla, kes jagas, millised on ettevõtte lähiaastate värbamisplaanid ja kuidas töötajaid motiveeritakse.
Tootmisettevõttena tunnetame eriti teravalt tööjõuturu keerulist olukorda – eriti suur puudus on kvalifitseeritud tööjõust tootmissektori spetsiifilistel ametikohtadel, tõdeb Saku Õlletehase juhatuse liige ja müügidirektor Jaan Härms.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.