SportID viis detsembris oma kasutajate seas läbi küsitluse, et teada saada, millisena näevad töötajad oma tööandja rolli nende tervise eest hoolt kandmisel. Sel kuul tegime analoogse küsitluse tööandjate hulgas, et saada aimu, milline on nende nägemus töötajate tervise üle.
- Kas palk on teie ettevõttes töötajatele nr 1 motivaator? Foto: SportID
Küsitluses osales kokku 47 ettevõtet, kes maksavad igakuiselt oma töötajatele sporditoetust läbi SportID keskkonna. Keskmise küsitluses osalenud ettevõtte töötajate arv oli 213 töötajat. Küsimused olid suunatud ettevõtete personalitöötajatele. Vaatame järgnevalt, millised on tööandjate vastused küsitlusele.
Kas pakute oma töötajatele piisavat tööaja paindlikkust? 79% vastajatest uskus, et see nii on. See näitab, et range üheksast-viieni tööpäev on hakanud kaotama oma olulisust ning tööandjad usaldavad järjest rohkem oma töötajaid ise valima, millal nad käivad lõunal, millal nad kontorisse tulevad ning millal pause teevad.
Varasemalt oleme kirjutanud, et nii paindlik tööaeg kui ka näiteks 6-tunnine tööpäev omavad positiivset mõju töötajate tootlikkusele kui ka heaolule.
Kas pakute piisavat spordi- ja tervisetoetust? Tegemist oli SportID klientidega, seega neil selline toetus igal juhul on olemas. 85% uskus ka, et toetatakse piisaval määral. Meenutame, et 76% töötajatest uskus samal ajal, et nende tööandja saaks panustada rohkem, et nad oleksid aktiivsemad.
Kas tunnete, et pakute piisavalt tervisliku elustiili alast teavet (uni, vaktsineerimised jne)? 43% arvasid, et pakuvad küll ja 57% et mitte. Et ettevõtte jaoks on oluline hoida oma töötajad puhanuna ja motiveerituna, võiksid ettevõtted rohkem siinkohal panustada. Piisab ka pisikestest algatustest – kutsuda kontorisse vaktsiinibuss või korraldada tervisenädalaid, kus viiakse läbi erinevaid töötubasid ja koolitusi.
Kas tunnete, et pakute piisavalt ergonoomilist töökeskkonda? Praktiliselt kõik ehk 97% tööandjatest vastasid, et nii see on. Töötajad seda päris nii ideaalsena ei näinud, kuid üldiselt olid nemadki selle poolega rahul. Tööandjatel tasub kindlasti mõelda ning panustada ergonoomilistesse töövahenditesse, sest see aitab ennetada paljusid tervisemuresid, mis muidu töötajaid võivad ohustada.
Kas pakute piisavalt infot lülisamba tervise kohta? 76% vastasid, et ei tee seda. Ja see on ka igati kooskõlas meie varasema küsitlusega töötajate seas, kellest enam kui pooled kurtsid probleeme lülisamba tervisega. Seljavalud on tüüpiline probleem istuva iseloomuga kontoritöö puhul, mida aitab ennetada ergonoomiline töökeskkond – muudetava kõrgusega lauad, ergonoomilised klaviatuurid ja arvutihiired, mugavad toolid. Kuigi esmane investeering võib olla suur, tasub see end pikas perspektiivis tervemate ja efektiivsemate töötajate näol end ära.
Väga palju saab lülisamba probleemide ennetamiseks ära teha ka töötaja ise. Igatunnised liikumispausid vähendavad seljavalude tekkimise riski ning annavad uue annuse energiat. Piisab vaid sellest, kui kolleegile e-maili kirjutamise asemel ise ta juurde kõndida, või kasutada lifti asemel treppe.
Erinevaid võimalusi on mitmeid!Kas palk on teie ettevõttes töötajatele nr. 1 motivaator? 83% oli veendunud, et nii see pole. Kuigi palk on kindlasti väga oluline argument, on ka teised aspektid järjest olulisemaks muutunud. Positiivne töökeskkond, erinevad sportimisvõimalused ja paindlik tööaeg on need, mis on tihti palganumbrist olulisemad ja võivad potentsiaalse töötaja mõne konkurendi juurde viia.
Seotud lood
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.
Enimloetud
6
Personalijuht, tea, et ESG järgimine on ettevõtte ellujäämise strateegia tööturul.
Viimased uudised
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Täiendatud! Keldo: võõrtööjõukvooti saaks kahekordistada
Hetkel kuum
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
Tagasi Personaliuudised esilehele