Ole aktiivne. Füüsiliste harjutuste või trenni tegemist on alati seostatud kõrgema energia ja elukvaliteedi tõusuga. Trenn muudab sinu südame, kopsud ja lihased efektiivsemaks.
Joo piisavalt palju vett. Selleks, et kehas oleks energiat, on vaja kindlasti piisavalt vett tarbida. Vett ei peaks jooma ainult siis, kui sul on janu, sest janu on esimene märk, et sul on juba veepuudus ja vähe energiat. Veepuudus põhjustab omakorda väsimust.
Söö tihti, aga vähe. Kui inimene on pidevalt väsinud, siis on hea süüa kolme suure eine asemel näiteks viis väikest einet päevas. Väiksemate koguste regulaarne söömine aitab reguleerida vere glükoositaset. Peale selle saad toidust päeva jooksul energiat järkjärguliselt.
Kuula muusikat. Ka igavus tekitab väsimust. Kui sa muudad hetkeolukorda, võib see tublisti energiat juurde anda: keera muusika kõvemaks, tantsi, laula, muuda muusika kuulamine energiliseks ja nauditavaks. Võid teha seda siis, kui teised ei näe.
Räägi selgelt ja kõvasti. Kui sa mõtled midagi, siis ütle see välja, kui sul on midagi öelda, siis ütle see välja. Emotsioonidest kinnihoidmine tekitab väsimust, vahel on kõige targem oma emotsioonid välja elada.
Tee üks kiire uinak. Kui sa pole öösel piisavalt maganud ja tunned, kuidas energiatase pärast lõunapausi langeb, tee keset päeva üks uinak. See ei tohiks kesta üle 20 minuti. Nii saab väga efektiivselt endale elu sisse puhuda.
Ole optimistlik. Negatiivne ootus röövib energiat, seda seostatakse ka vähese produktiivsusega. Negatiivsed mõtted on kurnavad – proovi nendest lahti saada.
Mine varem magama. Vähene uni on üks suurimaid väsimuse põhjuseid. Uuringutega leitakse järjest rohkem halbu kõrvalmõjusid, mis kaasnevad magamatusega. Mine vara voodisse, et magada piisavalt. Kui sa oled töönarkomaan ja ignoreerid väsimust, võib sinu elu muutuda väga stressirohkeks ja lõpuks ka ohtlikuks.