Viru Keemia Grupp (VKG) teatas, et taaskäivitab kaks Kiviter-tehnoloogial töötavat põlevkiviõlivabrikut, mille tegevus oli madala naftahinna tõttu aasta algusest konserveeritud. Meeskonda kutsutakse tagasi ligikaudu 350 inimest.
- VKG käivitab kaks konserveeritud vabrikut Foto: VKG
Aasta alguses konserveeritud 4. ja 5. gaasigeneraatorjaama taaskäivitamine on VKG juhi Ahti Asmanni sõnul põhjalikult kaalutletud otsus. „Tagasihoidlikku optimismi annab äritegevuste planeerimisel maailma kütusteturu jätkuv aeglane paranemistrend,” kommenteeris ta.
Konserveeritud vabrikute taaskäivitamine toob grupile tagasi ligikaudu 350 töökohta. „Eelkõige pakume tööd meie endistele töötajatele, kellest paljudega on eelkokkulepe juba olemas,” märkis Asmann.
Taaskäivitamiseks vajalik ettevalmistus ning süsteemide kontrolli on juba alanud ning VKG loodab vabrikute töö stabiilse täisvõimsuse saavutada septembri alguseks.
VKG on maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni aastane panus riigieelarvesse on ligikaudu 35 miljonit eurot, millest üle kolmandiku moodustavad keskkonnatasud. VKG-le kuuluvad kaevandus, põlevkivi ümbertöötlemistehased, elektrijaam ning elektri- ja soojuse jaotusettevõtted.
Autor: aripaev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.