Petersoni sõnul on näha tendentsi, kus erinevatel referendumitel Hollandis, Suurbritannias ja mujal kannavad just töötajad Euroopa Liidu vastaseid meelolusid tuues põhjuseks tööturul valitseva ebakindluse ja tasakaalustamata sisserände. „Kui me tahame Euroopa Liitu hoida ja hästitoimivana on see minu arvates töötajatele vajalik, ei saa me üle Brexiti ja teiste ebaõnnestunud referendumite juurpõhjusest, milleks on tööturgude olukord,” hindas Peterson.
Ka Euroopa Komisjon on viimasel ajal tulnud välja mitme tööturgu puudutava algatusega alates sotsiaaldialoogi tugevdamisest ja võrdsete töötingimuste tagamisest lähetatud töötajate direktiivis kuni sotsiaalõiguste samba väljaarendamiseni, millele tuginevad Euroopa Liidu soovitused tööturgude arendamiseks.
„Kas ja millises sõnastuses tulevad ametiühingud välja Eesti eesistumise ühe prioriteetse teema osas, selgub lähinädalatel, kui on peetud konsultatsioone Eesti ja Euroopa partneritega,” lisas ametiühingujuht. Peterson kohtub Brüsselis ka Slovakkia ja Malta ametiühingujuhtidega, kes jagavad oma kogemusi EL Nõukogu eesistumiseks ettevalmistamisest.
Allikas: Eesti Ametiühingute Keskliit