Ühisus osales aktiivselt vabariigi tööstus-, töölis-, sotsiaal-, maksu- ja väliskaubanduspoliitikas. Lisaks Eesti suurtööstuse arengule jätsid ühingu ettepanekud oma jälje ka tollasesse seadusandlusesse ja tollipoliitikasse. 1940. aastal likvideerisid ühisuse okupatsioonivõimud.
Täna on 1991. aastal taastatud Eesti Tööandjate Keskliit mõjukaim ja ainus sotsiaalpartnerina tunnustatud ettevõtlusorganisatsioon, kes esindab kõiki tööandjaid Haigekassa, Töötukassa ja Kutsekoja nõukogudes ning üleriigilise alampalga läbirääkimistel.
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimehe Tiit Kuuli sõnul on Eesti arengu aluseks ja Eesti inimese heaolu võtmeks erasektori tööandjad. Seda vastutust tunnetades on Tööandjad võtnud aktiivse rolli Eesti elu edendamisel. „Peame oluliseks kasutada organisatsiooni mõju selleks, et Eestile olulistes asjades toimuks debatt, kus asju nimetatakse õigete nimedega ja et käsitletaks ka poliitiliselt pigem ebapopulaarseid küsimusi, nagu riigireformi vajalikkus, demograafiliste trendide tõttu süvenev maksubaasi vähenemine, tervishoiureform jne,” ütles Kuuli.
Kogu juubeliaasta jooksul on kavas erinevaid sündmusi ja üritusi. Tipphetk on Tööandjate aastakonverents „Tuulelohe lend”, lisaks toimub aasta jooksul hulgaliselt liikmesettevõtete avatud uste päevi, valmib ettevõtlus- ja ühiskonnaõpetuse tundides kasutamiseks mõeldud videoloengute sari, antakse koos liikmetega välja stipendiume ja ilmub raamat „Eesti kapitalismi ajalugu”, kus aegade jooksul Eesti elu mõjutanud tööandjaid portreteerib Hardo Pajula. Juubeliaastasse jääb ka Eesti EL-i eesistumine, mille raames toimub Tallinnas Euroopa tööandjaid ühendava organisatsiooni BusinessEurope presidentide kohtumine.
Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit