Autor: Personaliuudised.ee • 10. märts 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Töötukassa statistika veebruaris 2017

Foto: pixabay.com
Veebruaris registreeritud töötute arv ootuspäraselt suurenes ning veebruari lõpus oli töötuna registreeritud 32 132 inimest ehk 5,0% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 7060.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: „Jaanuaris alustasime inimeste töövõime korduvhindamistega. Aasta esimese kahe kuu andmed näitavad, et veidi üle poole inimestest, kelle töövõime on ekspertarstid hinnatud osaliseks, juba töötavad. Puuduva töövõime hinnangu saanud inimestest teeb tööd ligi veerand.”

Kokkuvõttes suurenes registreeritud töötute arv veebruaris võrreldes eelneva kuuga ligi 4%, kuid võrreldes aastataguse ajaga on töötute arv siiski veidi madalam. Veebruaris jätkus vähenenud töövõimega registreeritud töötute arvu kasv ja tulenevalt hooajalistest mõjudest suurenes mõnevõrra ka teiste töötute arv.

Kõrgeim oli veebruaris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (11,1%) ja Valgamaal (8,6%) ning madalaim Harjumaal (3,5%) ja Tartumaal (4,1%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid veebruari lõpus lihttöölised (23%), oskustöötajad ja käsitöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Veebruarikuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks uusi tööpakkumisi eelneva kuuga võrreldes 7% vähem, kuid aastataguse ajaga võrreldes 14% rohkem. Kuu jooksul lisandus 4209 uut tööpakkumist, millest 50% sisestati töötukassa portaali kaudu. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 8550. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid oskustöötajatele ja käsitöölistele (24%), teenindus- ja müügitöötajatele (24%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (17%) pakutavad töökohad.

Veebruarikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3026 inimest (sealhulgas 443 vähenenud töövõimega inimest). Tööalasel koolitusel osales veebruaris 3936 ja tööotsingu töötoas  1323 inimest. Tööpraktikal osales 939, tööharjutusel 540 ning tööklubis 661 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1670 korral, töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti veebruaris 896 korral. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 31 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 35 uut töökohta. Palgatoetusega oli veebruaris töötamas  1404 inimest. Lisaks osales veel 5247 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes. Vähenenud töövõimega inimeste teenustest osales tööalasel rehabilitatsioonil 1018 inimest, kogemusnõustamisel 11 inimest ja kaitstud töö teenust osutati 177 inimesele. Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku osales teistel teenustel veel 2542 inimest.

Töötukassa maksis veebruaris töötuskindlustushüvitist 11 274 inimesele ehk 32% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 429 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 4,1 miljoni euro. Ligikaudu 151 euro suurust töötutoetust sai veebruaris 7568 inimest ehk 21% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa veebruaris 507 inimesele. Keskmine veebruaris määratud hüvitis oli 1780 eurot ja hüvitisteks maksti kokku üle 942 tuhande euro. Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa veebruaris 111 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli veebruaris 2558 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 325 tuhande euro.

Töövõime hindamise taotlusi esitati veebruaris 4874. Kuu jooksul määrati osaline töövõime 1829 ja puuduv töövõime 654 inimesele, töövõime ei olnud vähenenud 699 inimesel.** Töövõimetoetust maksti veebruaris 4 379 inimesele kogusummas ligi 936 tuhat eurot.*** Tööandjate esitatud taotluste alusel hüvitati sotsiaalmaks 20 495 vähenenud töövõimega töötaja eest. Tööandjate eest väljamakstud sotsiaalmaksu summa oli veebruaris 2,8 miljonit eurot.

* Registreeritud töötuse statistika tugineb administratiivandmetele ehk kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud. Üldise töötuse, hõive ja mitteaktiivsuse kohta Eestis teeb statistikat statistikaamet, kes viib selleks läbi kvartaalset tööjõu-uuringut.

** Töövõime hindamise taotluse osas tehakse otsus 30 tööpäeva jooksul taotluse saamisest.

*** Töövõimetoetuse taotluse osas tehakse otsus peale otsust töövõime hindamise kohta.

Allikas: töötukassa

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456