Mida teha, kui olukord ettevõtlusmaastikul ja tööjõuturul muutub kiiremini, kui personalitöö valdkond areneda suudab? Üks variant on endale otsa vaadata ning küsida, kas ja milliste muudatuste tegemine on minu enda võimuses.

- Foto: Scanpix/Panthermedia
Vähemalt oli see minu järeldus, kuhu ma sellel hetkel jõudsin. Praeguseks julgen väita, et lahendused on olemas, ning hea uudis on see, et kohati on need lihtsamad ja lähemal, kui arvatagi võib. Töötades eri organisatsioonides personalispetsialisti, värbamisspetsialisti ja personalijuhina, nägin ettevõtete sees ehk teisisõnu personalipoliitikas või koguni ärieetikas sarnaseid probleemseid jooni. Kuna samal ajal käisin ka ülikoolis (Tallinna majanduskoolis ning hiljem Tallinna tehnikaülikoolis, kus õppisin personalitööd ja -arendust), sain arutleda ka teiste samas valdkonnas töötavate professionaalidega. Meie vestluste läbiv joon oli see, et kohati oli meie nägemus probleemidest sarnane, aga erinevus oli selles, et enamik ei tundnud, et need teemad otseselt nende valdkonda puudutaksid. Mina aga tundsin, ja väga tugevasti. Lausa nii tugevasti, et vanamoodi jätkamine paistis võimatu.
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!