Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep selgitab, millistel juhtudel võib tööandja graafikujärgset puhkust muuta.

- pen marks on the calendar
- Foto: Anton Chechotkin
Lugeja pani aasta alguses puhkusegraafikusse kirja, et soovib puhata augustikuu lõpus. Tööandja andis aga äsja teada, et kuna mitmel töötajal on puhkused samal ajal, peaks lugeja liigutama oma puhkuse septembrisse. Kas tööandja võib seda teha?
Vastab tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep:
Tööandja võib töötaja planeeritud puhkuse katkestada või edasi lükata üksnes hädavajaduse tõttu. Hädavajadus on olukord, kus tööandja varale on kahju tekkimise oht. Puhkuste ajakava koostatakse aasta alguses selleks, et tööd sujuvalt planeerida. Kui puhkustegraafiku koostamise ajal selgub, et paljud puhkused kattuvad, siis tuleb puhkused planeerida teisiti või otsida varakult puhkuste asendaja. Olukorras, kus tegemist ei ole hädavajadusega, kuid tööandja soovib puhkuste ajakava muuta, tuleb selleks saavutada töötajaga kokkulepe. Kui töötaja tööandja ettepanekuga puhkuse aega muuta nõus ei ole, siis tööandja ühepoolselt puhkust muuta ei saa.
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!