• 02.08.18, 12:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas tööandja võib muuta graafikujärgset puhkust?

Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep selgitab, millistel juhtudel võib tööandja graafikujärgset puhkust muuta.
pen marks on the calendar
  • pen marks on the calendar Foto: Anton Chechotkin
Lugeja pani aasta alguses puhkusegraafikusse kirja, et soovib puhata augustikuu lõpus. Tööandja andis aga äsja teada, et kuna mitmel töötajal on puhkused samal ajal, peaks lugeja liigutama oma puhkuse septembrisse. Kas tööandja võib seda teha?
Vastab tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep:
Tööandja võib töötaja planeeritud puhkuse katkestada või edasi lükata üksnes hädavajaduse tõttu. Hädavajadus on olukord, kus tööandja varale on kahju tekkimise oht. Puhkuste ajakava koostatakse aasta alguses selleks, et tööd sujuvalt planeerida. Kui puhkustegraafiku koostamise ajal selgub, et paljud puhkused kattuvad, siis tuleb puhkused planeerida teisiti või otsida varakult puhkuste asendaja. Olukorras, kus tegemist ei ole hädavajadusega, kuid tööandja soovib puhkuste ajakava muuta, tuleb selleks saavutada töötajaga kokkulepe. Kui töötaja tööandja ettepanekuga puhkuse aega muuta nõus ei ole, siis tööandja ühepoolselt puhkust muuta ei saa.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.09.24, 18:05
Ajateenistuse läbinud töötajad teenivad aastas ligi 2500 eurot rohkem ning on kõrgema stressitaluvusega
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele