Ainult tellijatele
Autor: Kristel Härma • 6. veebruar 2019
Ainult tellijatele

Töötuid juhte on Eestis tuhandeid

Luminori toob sel aastal töötute sekka hulgaliselt juhte, keda on eelmise aasta seisuga töötute seas juba pea 2500.
Sel aastal kavatseb Luminor pank koondada 800 töökohta, neist 130 Eestis. Praegu on kontsernil Baltikumis umbes 3000 töötajat.
Autor: Andras Kralla

Eile teatas nii Luminor kui Viking Line koondamisest, eelmisel nädalal tuli teatavaks ka Stora Enso koondamine lisaks Soomele ja Rootsile ka Imavere saeveskis. Eesti Töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Lauri Kool ütles, et otseselt suuremat koondamiste hoogustumist veel näha ei ole. Kuigi eelmisel aastal määrati koondamishüvitisi rohkem kui aasta varem, jäi eelmise aasta algusesse ka haldusreformiga seotud koondamisi maavalitsustes ja kohalikes omavalitsustes.

31. detsembri seisuga oli töötuna registreeritud pea 2500 inimest, kelle viimaseks ametiks oli juht. Neist rohkem oli Eestis töötuid tehnikuid ja keskastme spetsialiste. Töötuid tippspetsialiste oli eelmise aasta lõpus ligikaudu 1900.

Luminor koondab sel aastal Eestis 130 inimest, Viking Line koondab maismaa töökohtadest 25 inimese kohad, koondamised puudutavad ka Eestit. Stora Enso kaotab Rootsis ja Eestis kokku 35 täistöökohta.

* Artikkel on ilmunud Äripäevas.

Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700
Liina AruKonverentside programmijuhtTel: 5559 1230