• 05.04.19, 16:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Paindliku töökorralduse varjupool

Paindlikkus on enamasti määratletud väliste tegurite kaudu. Töö puhul tähendab see valdavalt vähem regulatsioone, mis võimaldab suuremat variatiivsust.
Paindliku töökorralduse varjupool
  • Foto: Photobox/Panthermedia
Paindliku töökorraldusega taheti tuua tööturule seal vähem esindatud tööjõudu – noori, naisi ja puudega inimesi – ning loodeti toetada rohkem isiklikku arengut ning saavutada paremat töö ja eraelu tasakaalu. Paindlik töökorraldus loob töötajatele paremad võimalused korraldada töö endale sobivalt. Kaheksa Euroopa riigi võrdluses selgus, et paindlikkust on enamjaolt neljas vormis:

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele