Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Paindliku töökorralduse varjupool
Paindlikkus on enamasti määratletud väliste tegurite kaudu. Töö puhul tähendab see valdavalt vähem regulatsioone, mis võimaldab suuremat variatiivsust.
Paindliku töökorraldusega taheti tuua tööturule seal vähem esindatud tööjõudu – noori, naisi ja puudega inimesi – ning loodeti toetada rohkem isiklikku arengut ning saavutada paremat töö ja eraelu tasakaalu. Paindlik töökorraldus loob töötajatele paremad võimalused korraldada töö endale sobivalt. Kaheksa Euroopa riigi võrdluses selgus, et paindlikkust on enamjaolt neljas vormis:
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.