Täna, 6. juunil kinnitavad 10 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni oma liitumist mitmekesisuse kokkuleppega. Liitujateks on ADM Interactive, Häirekeskus, Nukuteater, Erply, Wolt, Nordea, Omniva, Brightway, La Muu ja Thorgate.
- Mitmekesisuse kokkuleppe allkirjastamine Foto: Tonu Tunnel
Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes kinnitab ettevõte või organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui ka koostööpartnerite seas. Eestis on praeguseks kokkuleppega liitunud üle 100 organisatsiooni.
Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela kirjeldab mitmekesisust Häirekeskuse organisatsioonikultuurile olemuslikuna. „Häirekeskuses teame, et inimeste teenistuses olemine eeldab, et suudame kõiki inimesi ja nende probleeme käsitleda võrdselt olulistena. Me anname parima kõikide inimeste jaoks, kes meie poole pöörduvad, ega anna hinnanguid. Lisaks on mitmekesisus Häirekeskuses oluline sisemine väärtus: erinevused rikastavad ja mitmekesisuses peitub jõud, millel on suur mõju eriti selles keerulises valdkonnas, milles meie inimesed igapäevaselt toimetavad,” sõnas Alvela.
Kokkuleppega liitunud organisatsioonid moodustavad võrgustiku, et jagada ühiselt kogemusi ja edendada võrdse kohtlemise teemat nii enda organisatsioonis kui ühiskonnas laiemalt. Wolti Baltikumi juht Liis Ristal kirjeldab liitumist kui omamoodi seisukohavõttu: „Elu võlu on mitmekesisus. Oluline on seda hinnata ja näha enda ümber – toidus, keskkonnas ja ka inimestes. Mitmekesisuse kokkuleppega liitumine on samm, millega kinnitame, et meie ei karda seista mitmekesisuse eest.”
Liitumist mitmekesisust ja kaasamist väärtustava võrgustikuga peab oluliseks järjest enam organisatsioone erinevatest valdkondadest, mis näitab, et Eestis on sõbraliku ja erinevusi austava töökultuuri ja värbamispoliitika kujundamine juhtidele ja töötajatele oluline. Ka Eestis tehtud uuringud näitavad, et võrdne kohtlemine on tööandja atraktiivsuse juures määrav tegur.
Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper iseloomustab organisatsioonide mõtlemist üha suurema mitmekesisuse ja inimpotentsiaali juhtimisega: „Ettevõtte ja organisatsiooni edu määrab tänapäeval üha rohkem see, kuidas suhtutakse inimesse, olgu see siis töötaja, klient või mõni ühiskonnagrupp. Mitmekesisuse kokkulepe on üks võimalus alustada või kiirendada oma organisatsiooni või ettevõtte teekonda iga inimese väärtustamise suunas.”
Mitmekesisuse kokkulepe sai Eestis alguse 2012. aastal ning on platvormiks, kus organisatsioonid saavad kogemusi jagada. Sarnased mitmekesisuse võrgustikud toimivad 24 Euroopa riigis, Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.
Seotud lood
Töö- ja turvajalatseid tootva Soome ettevõtte Sievi Jalkine OY Baltikumi müügijuht Ülar Verev ütleb, et väga paljudes valdkondades on oluline pöörata igapäevatöö käigus tähelepanu töötajate turvalisusele ja ka sellele, milliste omadustega töö- või turvajalatseid kantakse.
Enimloetud
6
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Viimased uudised
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Täiendatud! Keldo: võõrtööjõukvooti saaks kahekordistada
Hetkel kuum
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
Tagasi Personaliuudised esilehele