Vaimse tervise häired on üks suuremaid töövõime vähenemise põhjuseid ning tööandjatel tuleb üha rohkem mõelda sellele, kuidas süsteemselt vaimse tervise muresid töökohal ennetada. Üheks sagedasemaks töökeskkonnas tekkivaks vaimse tervise häireks on stress, mida saab edukalt ennetada ja lahendada.

- PARE kommunikatsiooni töörühma liige Tiina Üürike
Tööstress tekib juhul, kui töökohustustest või töökeskkonnast tulenevad asjaolud ja tingimused ei vasta töötaja ootustele, ületavad tema teadmiste, oskuste või kogemuste piire. Pinget põhjustavad ülemäärane töökoormus ja -tempo, ebaselged ülesanded ja pidevad muutused, suhted kolleegide ja juhtidega. Sooritustele ja tulemustele suunatud töökultuuris ei pöörata tihti vaimse tervise ohtudele piisavalt tähelepanu enne, kui mõni tõsisem tagajärg on käes. Tööstressi ja läbipõlemise vältimiseks on aga kõige õigem viis ennetus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haapsalust 39 km ja Tallinnast 115 km kaugusel asuv Roosta Puhkeküla on tuntud koht peaaegu kõigile eestlastele, sest tegemist on 1990. aastal avatud Eesti pikima kogemusega järjepidevalt tegutsenud puhkekeskusega. Aastakümneid olid legendaarse paiga omanikeks rootslased, kuid juba paar aastat on Puhkekülas toimetanud uued ja pühendunud kohalikud omanikud Läänemaalt.