Kaugtöö poliitika sõltub väga palju konkreetse ettevõtte tegevusvaldkonnast, organisatsiooni kultuurist ja kaugtöö mahust. Pole võimalik koostada kaugtöö poliitika näidisdokumenti, mis sobiks kõigile ettevõtetele. Samas on teemasid, mis peaks kaugtöö poliitika dokumendis kaetud olema, et tööandja ootused oleks töötajale selged ja üheselt mõistetavad.
On ilmne, et kaugtöö poliitika sõltub väga palju ettevõtte tegevusalast, sest teatud tööd lihtsalt ei saa kaugtööna teha või on need võimalused piiratud. Samas mõjutab kaugtöö poliitikat väga palju ka organisatsioonikultuur. Igas ettevõttes on oma tavad. Kui palju on ettevõttes tavaks näost näkku suhelda ja kui palju kirjalikult? Kas räägitakse põhiliselt ainult tööst või on tavaks palju ka muudel teemadel vestelda? Kas kõiki asju arutatakse kõigi asjaosalistega jooksvalt või tehakse lihtsalt vahekokkuvõtteid teatud aja tagant? Mil määral on ettevõttes kirjutamata reegleid vs. dokumenteeritud protseduurireegleid? Kuidas tagatakse info liikumine? Kuidas luuakse meeskonnavaim? Kas juht soovib alati kõigega kohe kursis olla või ta delegeerib rohkem, hindab töötajaid vaid tulemuste järgi ja laseb neil rohkem ise otsustada, kuidas tulemusi saavutada? Kõige sellega tuleb kaugtöö poliitika koostamisel arvestada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!