Lisaks füüsilise tervise kaitsmisele soovib Selver tähelepanu tõmmata ka võimalikele ärevusest tulenevatele probleemidele, mille leevendamiseks pakutakse töötajatele võimalust pöörduda nõustaja poole.
- Selveri juht Kristi Lomp Foto: Hendrik Osula
„Toidukaubanduse töötajad on eriolukorras eesliinil. Sellega seoses on tunda üldise ärevuse, teadmatuse ja hirmu kasvu. Tunneme Selveris kohustust meie meeskonda raskel ajal aidata ja pakkuda neile, kel tarvis, psühholoogilist abi. Selleks on personaliosakond alustanud koostööd professionaalse nõustajaga,“ ütleb Selveri juht Kristi Lomp.
Seotud lood
Kõige enam töövõtjate tähelepanu püüdvaks tööpakkumiseks on kerkinud nii Eestis, Lätis kui ka Leedus kauba komplekteerija ametikoht, näitab tööportaalide CVKeskus.ee, CVMarket.lv ja CVMarket.lt statistika.
Praegune eriolukord, kus inimeste omavahelised kontaktid on viidud miinimumi, esitab mitmeid väljakutseid ka töises suhtluses. Inimesed, kellega varem kohtusid kaheksa tundi päevas viiel päeval nädalas, on nüüd kättesaadavad vaid telefonitsi või näha ekraanil.
Seoses riigis kujunenud eriolukorraga pakub Selver tööd kriisi poolt enim räsitud valdkondade töötajatele, kes on jäänud palgata puhkusele. Oodatud on teenindusettevõtete töötajad nii restoranidest, hotellidest kui laevafirmadest.
Viimase paarikümne aastaga üles ehitatud inimkeskne juhtimiskultuur teeb vähikäiku, tõdeb psühholoog ja organisatsioonikultuuri disainer Tiina Saar-Veelmaa.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.