„Töötan kodukontoris” kõlas enne 2020. aasta algust väga eksklusiivselt, mida said endale lubada vaid vähesed. Nüüdseks on see riiklikul tasandil soovitus.
Valitsus soovitab, et kui vähegi töö iseloom seda lubab, tuleks firmadel võimaldada oma kollektiivil töötada kodus ehk kodukontoris. Need on kaks vastandlikku sõna, kodu ei ole kontor. Kodu on loodud lähtudes teistest vajadustest. Kui vahetada ära sõnade järjekord kontorkodu, siis tuleb silme ette väga teise varjundiga töö- ja puhkekeskkond. Ometi tundub, et paljude jaoks sai kodust kontor koos koduõppel olevate laste ja teiste pereliikmetega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.