Autor: Greete Kaar • 25. jaanuar 2021
Ainult tellijatele

Kuidas tuleb hüvitada riigipühal tehtud ületunnitöö?

Riigipühal töötamise eest peab tööandja TLS-i § 45 lg 2 kohaselt maksma töötajale kahekordset töötasu. TLS-i § 45 lg 3 lisab, et tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et riigipühal tehtav töö hüvitatakse vaba aja andmisega.

Autor: Pexels

Kui töötajale hüvitatakse riigipühal töötamine vaba ajaga, tehakse seda analoogselt ületunnitöö vaba aja hüvitamisega. Ehk töötaja saab riigipühal töötamise eest ühekordse töötasu ning vaba aja eest samuti ühekordse töötasu.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Kai MillerPersonaliuudised.ee juhtTel: 5330 5136
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700