• 03.02.21, 07:00

Vana kala uued trikid kaugkoolituse vetes

Ujuma saab õppida ainult siis, kui jalad põhja ei ulatu, ütles kunagi mõtleja, teoloog ja sumeroloog Evald Saag. Sama kehtib otse-eetris kaugkoolitamise kohta. Võid ju teoreetiliselt teada, kuidas võiks üht või teist kontaktkoolituse nõksu või nippi e-maailmas kasutada, aga pole midagi teha: tõe kriteerium on praktika.
Kristjan Otsmann Koolituskonverentsil 11. novembril 2020.
  • Kristjan Otsmann Koolituskonverentsil 11. novembril 2020. Foto: Raul Mee
„Igaühel on plaan seni, kuni ta saab vastu hambaid,” lausus poksija Mike Tyson. Sama lugu on kaugkoolitamisega. Sul võib ju olla hea mitu aastat koolitajakogemust ja mõni tuhat (või ka rohkem) tundi koolitajatöö kogemust, ent esimest korda vahetult kaug- või põimkoolitust tehes tuleb üllatusi riburada pidi. Nokkisin allolevasse artiklisse kokku enda olulisemad kaug- ja põimkoolituste õppetunnid.

Seotud lood

Uudised
  • 02.02.21, 05:20
Miks on oluline arendada töötajate digioskusi?
Alates 2021. aasta algusest saavad tööandjad taotleda Eesti Töötukassalt töötajatele info- ja kommunikatsioonitehnoloogia koolituste hüvitamist. Kuidas töötukassa meede toetab tööandjaid, kuidas leida õiged koolitused ja saavutada parim lõpptulemus? Sellel teemal arutasid saates „Töö ja palk” töötukassa esindajad Riina Kurg ja Karin Andre ning ABB Baltikumi koolituspartner Kadri Kruusaauk.
Arvamused
  • 22.01.21, 05:45
Indrek Saul: see, kuidas hinnatakse koolituse kasu ettevõttele, on praegu üsna udune
Koolitusturg peaks arenema koolituste tasuvuse mõistmise ja hindamise poole, et nii koolituse tellija kui ka koolitaja oskaksid hinnata, kuidas täpselt koolitus ettevõtte äritulemust parandab, soovib kasvustrateeg Indrek Saul Eesti koolitusturu arengusuundadest rääkides.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele