Igal tegevusel ja tegevusetusel on eesmärk. See väide seletab ära nii mõnegi „ma ei taha”. Ja asetab mõistlikumasse kohta ka mõtteviisi, et me peame teisi inimesi „motiveerima”.
- Koolitaja Raimo Ülavere Koolituskonverentsil 11. novembril 2020. Foto: Raul Mee
Väide ise pärineb psühholoog Alfred Adlerilt ja selle kontekst ning sisu on lühidalt järgmine. Me teeme elus, nädalas, päevas igasuguseid asju. Sõidame tööle, kutsume kokku koosoleku, hüppame langevarjuga, läheme trenni või osaleme konverentsil. Igasuguseid asju. Ja igal sellel tegevusel on meie jaoks oma siht, oma eesmärk. Mõnikord me teadvustame seda, mõnikord mitte. Ehk vastused küsimustele, miks ma just seda tööd teen, miks ma trennis käin, miks ma just need inimesed kokku kutsusin jne, on need põhjused, miks me midagi teeme.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.