Läbimõeldud töötaja sisseelamisprogramm annab tööandjale tööturu lahinguväljal konkurentsieelise ja aitab uuel inimesel alates esimesest päevast end organisatsioonis teretulnuna tunda. Kuidas siis sisseelamine jätkusuutlikult toimima panna?
Hästi toimiv uue töötaja sisseelamisprogramm nõuab organisatsioonilt põhjalikku eeltööd, kuid tasub ennast küllaga ära. Elisa värbamisjuhi Keishy Marguse sõnul on ettevõtetes tihtipeale levinud praktika, et värbamisprotsessile suunatakse suurem energia ning sisseelamisprotsessile pööratakse kas vähem tähelepanu või arvatakse, et paarist päevast piisab. „Sisseelamisprotsess on üks osa inimeste hoidmisest ja sellele peab kahtlemata aega panustama. Tänapäeva hajusas töömaailmas soovivad ja väärivad inimesed veelgi rohkem tähelepanu, mistõttu ei saa onboarding'ule kuluvat aega ja tööresurssi alahinnata. Vastupidi,” ütleb Margus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!