Läbirääkimisi peetakse iga päev seda sageli enesele teadvustamata. Olgu see pagariäris parimat koogikest valides, veendes last printsessikleidi asemel kampsunit kandma või hoopis koostööpartneriga lepingut sõlmides. Millal saab läbirääkimisi edukaks pidada ja kuidas edukate läbirääkimisteni jõuda?
Foto: Pixabay
Läbirääkimiste puhul on kõige tähtsam kujundada seisukoht ning mõelda selgelt läbi oma eesmärgid ja ootused, mida soovitakse saavutada. Seisukohtade kujundamisel tuleb arvesse võtta faktilisi asjaolusid ja määratleda, milline on konkreetne huvi selles asjas. Oluline on välja töötada põhjendused ja argumendid, mida vastava seisukoha kaitseks esitada. Läbirääkimiste eesmärk ei pruugi olla vaid oma positsiooni läbisurumine, selleks võib olla näiteks koostöös teise poolega parima võimaliku lahenduse leidmine.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Personaliuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.