Töötajate valikul on populaarne eeldus „kultuuriline sobivus“. Selle tulemus on paraku monokultuur, mis ei anna võimalust uuendusteks ja arenguks.
- Reelika Ein, organisatsioonidisainer, INZMO inimeste ja kultuuri juht.
Organisatsioonikultuur on kogum jagatud väärtustest ja uskumustest, mille ettevõtte juhid on määratlenud ja mis peaks kujundama töötajate käitumist. Selle aluseks on põhimõte, et inimesed, kes sobivad rühma normidesse, annavad rühmale rohkem väärtust kui „halvasti sobivad" inimesed. Selline mõtlemine on innovatsiooni seisukohast viga, sest soosib värbamisotsuste langetamist sarnaste inimeste kasuks ja suunab tööandja vargsi teerajale, mis viib kõige kohanemisvõimetuma ja ebaõnnestunuma meeskonna tekkeni. Tulemuseks on monokultuur, mis tapab innovatsiooni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.