Väliskeskkonnast tulenevate muutuste ajendil, nt COVIDi kriis, oleme pidanud tegema töökorralduses erisuguseid muudatusi. Üha kiirenevate muutuste keerisest võitjana väljatulek eeldab juhtidelt võimet oma organisatsiooni tegevust pidevalt uuendada, aga ka väga head oskust juhtida inimesi läbi paljude paralleelsetelt toimuvate muudatuste.
- Change Partners OÜ muudatuse juhtimise konsultant Liis Paemurru
Töökarjääri algusaastatel töötasin ühes suures üleriigilises organisatsioonis, kus muudatused olid töö igakuine osa. Olen alati olnud muutustele avatud ja valmis uute lahendustega kaasa minema, kuid märkasin, et kolleegid minu kõrval olid väsinud ja muutustele üsnagi vastu. Õige pea nakatusin isegi, olin muutustele lükata-tõmmata ja enam ei jaksanud. Nii ma ka ettevõttest lahkusin. Tagantjärele mõistan, et organisatsioon oli muutuste küllasuse piiri juba ammu ületanud, kuid ei osanud sellega kuidagi hakkama saada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.