Ühiskonnas räägitakse üha enam vaimse tervise hoidmisest. Üks vaimse tervise hoidmisele suunatud tööandja kohustus on selgitada välja psühhosotsiaalsed ohutegurid töökeskkonna riskianalüüsis. Mis need on, kuidas mõjutavad töösuhteid ja kuidas neid ennetada?
Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (TTOS) § 9 (1) lg 1 kohaselt on psühhosotsiaalsed ohutegurid õnnetus- või vägivallaohuga töö, ebavõrdne kohtlemine, kiusamine ja ahistamine tööl, töötaja võimetele mittevastav töö, pikaajaline töötamine üksinda ja monotoonne töö ning muud juhtimise, töökorralduse ja töökeskkonnaga seotud tegurid, mis võivad mõjutada töötaja vaimset või füüsilist tervist, sealhulgas põhjustada tööstressi.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.