Haljala vallavanem Anti Puusepp pälvis 2023. aasta detsembris tiitli „Parim kaugtööd soosiv juht“. Intervjuus Antiga selgub, et ta ei ole alati olnud kaugtöö usku. Kuidas on jõutud Haljala vallavalituses nüüdseks paindliku töökultuurini ja kas see on end siiani õigustanud?
- Haljala vallavanem Anti Puusepp ei pelga enam oma töötajaid silma alt ära lubada!
Kohtun Antiga Zoomi vahendusel, mis on igati paslik viis kaugtöö teemadel arutleda. Sissejuhatuseks uurin, mida kujutab endast Haljala vald ja sealne vallavalitsus. Ja hea, et julgen esiti rumalana näiva küsimuse esitada, sest selgub üks üllatuslik asjaolu. Aga alustame veidi kaugemalt – üldisest kirjeldusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem on levinud kaugtöö vorm, mis tähendab, et töötaja täidab poolte kokkuleppel oma igapäevaseid tööülesandeid väljaspool tööandja asukohta. Kuid selleks, et nii tööandjale ja töötajale oleks selge, kuna ja kuidas kaugtöö toimib, on mõistlik sõlmida poolte vahel kaugtöö kokkulepe.
Maailm muutub meie ümber kiiresti ja see eeldab suuremat paindlikkust nii ühiskondlikul tasandil, igapäevategemistes kui ka töökohtadel.
Tööturg on viimaste aastate muutuste tuules pidanud silmitsi seisma mitme väljakutse ja trendiga. Võib kindel olla, et 2024. aastaring ei tule vähem proovilepanev kui senised aastad.
Aasta lõpus vaadatakse ette, tehakse prognoose ja avaldatakse ennustusi. Personaliettevõtte Manpower Eesti töötajad panid traditsiooniliselt kirja kümme tööturu prognoosi algavaks aastaks.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.