Mitmekesisus töökohal – üks olulisemaid ja aktuaalsemaid teemasid tööturul
Mitmekesisus töökohal pakub ettevõtetele mitmekülgset kasu ja uusi võimalusi innovatsiooniks. Eri taustaga töötajate kaasamine töökeskkonda on kasulik nii organisatsioonile kui ka selle töötajatele, edendades loovust, parandades probleemilahendusvõimekust ja suurendades töötajate rahulolu.
Talendibaas OÜ tegevjuht/juhatuse liige Anzelika Ruubel Foto: Meeli Küttim
Uuringud näitavad, et mitmekesised töörühmad suudavad tuua välja uudseid lahendusi ja kiiremini kohaneda muutuvate oludega. Kui inimesed saavad läheneda probleemidele eri nurkade alt, tekib loovus ja uute ning paremate lahenduste leidmine muutub lihtsamaks. Kui meeskonnaliikmed on erisuguse kultuurilise taustaga, suudavad nad pakkuda mitmekesised lahendusi ja ideid, mida võib-olla tavapärane meeskond ei suuda välja pakkuda. Oleme saanud väga palju sellist tagasisidet ka oma enda klientidelt.
Sooline tasakaal ja võrdsete võimaluste edendamine organisatsioonides suurendab töötajate rahulolu ja töö tulemuslikkust, aidates kaasa jätkusuutliku ja mitmekesise töökeskkonna kujunemisele, kinnitas Politsei- ja Piirivalveameti personaliarendusspetsialisti Helen Lükepaki värske uurimus.
Telia ja Swedbank on ellu kutsunud seminarisarja, mille eesmärk on suurendada teadlikkust ja pakkuda praktilisi nõuandeid kaasava töökultuuri loomiseks. Igakuistes veebiseminarides jagavad spetsialistid kogemusi ja strateegiaid, kuidas mitmekesisus loob ettevõtetele konkurentsieelise.
Toidutööstusfirmas Orkla järgitakse mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasatuse põhimõtteid nii värvates, töötajate vajadusi katvat hüvede paketti luues kui ka järjekordset heategevusobjekti valides. Kõigil nendel tegevustel on ka oma mõõdikud ja analüüs.
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.