Eesti idusektor statistikas: palgad, haridus, vanus ja suurimad tööandjad
Idusektor pakub Eestis üht kõrgeimat keskmist palka, kuid töötajate arv on veidi vähenenud. Samal ajal värbavad noored ja kiiresti kasvavad iduettevõtted aktiivselt uusi spetsialiste, samas kui vanemad firmad keskenduvad efektiivsusele.
Eesti Maksu ja Tolliameti ja Startup Estonia andmetel töötas Eesti idusektoris möödunud aasta lõpu seisuga 14 396 inimest. Statistikaameti andmetel oli idusektori keskmine brutopalk 3 650 eurot, mis ületab Eesti keskmist kaks korda.
2024. aasta tõi tööturul kaasa vastuolulise pildi: töövõtjate aktiivsus kasvas, kuid tööpakkumiste arv oli languses. Kõrge konkurents tõstis enim esile ametid, kus paindlikkus ja kaugtöö on esmatähtsad.
Küberohtude ja geopoliitiliste pingete kasvades on julgeolekuekspertide järele nõudlus Balti riikide avalikus sektoris kiiresti tõusmas. Uus uuring näitab, et 77% IT-juhtidest peab seda järgmise aasta üheks olulisemaks vajaduseks. Mida see tähendab personalijuhtidele ja kuidas leida spetsialiste, keda kõik vajavad?
Millistes sektorites on töökohtadele suurim konkurents?
Kui möödunud aastal laekus kolmandas kvartalis tööpakkumistele keskmiselt 39 kandideerimisavaldust, siis tänavu on see number tõusnud 51-ni, selgub tööportaali CVKeskus.ee statistikast.
IT-sektor on muutumas üheks olulisemaks valdkonnaks, mistõttu on ka sealsete töötajate ootused-vajadused kerkinud ühiskonnas aktuaalseks teemaks. „Konkurents talentide pärast on äärmiselt tihe,“ tõdeb TalTechi värske magister Laura Lattik.
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.