• 27.03.25, 09:00

Vaimne kurnatus puudutab pea pooli töötajaid – mõnes sektoris on see lihtsalt töö osa

Tööstressi põhjused ja mõju ei ole igal ametikohal ega kõigis sektorites ühesugused. Värsked andmed näitavad, kus on kurnatus, uneprobleemid ja vaimse tervise riskid süvenemas – sageli märkamatult.
“Tööandjad on hakanud rohkem teadvustama vaimse tervise probleeme ja nendega tegelemise vajadust, kuid vahel on keeruline leida õige lähenemine.“
  • “Tööandjad on hakanud rohkem teadvustama vaimse tervise probleeme ja nendega tegelemise vajadust, kuid vahel on keeruline leida õige lähenemine.“
  • Foto: Meeli Küttim
Personalijuhtide laual on aina sagedamini küsimus, kuidas toetada töötajate vaimset heaolu viisil, mis päriselt toimiks. Pingelised tööolud, pidevad muutused ja rollikonfliktid pole enam midagi erandlikku, vaid tavapline teisipäev. Kui signaale õigel ajal ei märgata, maksab selle kinni organisatsiooni tulemuslikkus – ja inimesed.

Seotud lood

Uudised
  • 26.03.25, 15:29
Heaolu algab juhtimisest, mitte hingamisharjutustest
Viimastel aastatel on töötajate heaolu teema tõusnud staarina rambivalgusesse. Sellel on otsene mõju ettevõtte kultuurile ja tootlikkusele. Klassikalistest terviseprogammidest ja banaanidest kontori köögis ei piisa, töötajad vajavad juhi tähelepanu ja hoolivat töökeskkonda.
Arvamused
  • 24.03.25, 09:00
Artur Praun: pidevalt täistuuridel töötaja on kui tiksuv pomm
Toksilist produktiivsust ja soovi üliinimlikult pingutada tuleb ette paljudes organisatsioonides, ent hea juht teab, et see on nii töötajatele kui ka tööandjale kahjulik kultuur, kirjutab Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun.
Uudised
  • 21.02.25, 10:00
Töötajate hea vaimse tervise võti peitub heaolu toetavas töökorralduses
Vaimne tervis töökohal on muutunud aina aktuaalsemaks nii Eestis kui ka laiemalt Euroopa Liidu tasandil. Tööandjad seisavad üha suurema vastutuse ees, et keerukates tingimustes pakkuda töötajatele sobivat tuge vaimse tervise tagamisel. Kuidas seda teha?
Uudised
  • 10.01.25, 14:37
Kas maandada riske või peita probleeme: kes vastutab töötaja vaimse tervise eest?
Vaimse tervise hoidmine töökeskkonnas on koostöö, mis nõuab nii tööandja kui ka töötaja panust. Kus jookseb piir seadusest tuleneva kohustuse, tööandja väärtuspakkumise ja töötaja enda vastutuse vahel?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 12:53
Tugevda oma meeskonnavaimu ühisüritustel Ida-Virumaal
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele