• 11.12.25, 09:45

Töötukassa värske prognoos: ülejäägis on nüüd nii ettevõtete juhid kui ka reklaamigurud

Kui varem piirdus tööjõu ülejääk lihtsama bürootööga, siis värske prognoosi kohaselt on ülepakkumine jõudnud ka juhtide ja tippspetsialistideni.
Vaikus eetris ja kontorites. Tööjõu ülejäägis ametite nimekiri on laienenud, neelates endasse nii turunduse tippspetsialistid, tõlgid kui ka juhid, samal ajal kui spetsiifiliste oskustega lihttöölisi otsitakse tikutulega taga.
  • Vaikus eetris ja kontorites. Tööjõu ülejäägis ametite nimekiri on laienenud, neelates endasse nii turunduse tippspetsialistid, tõlgid kui ka juhid, samal ajal kui spetsiifiliste oskustega lihttöölisi otsitakse tikutulega taga.
  • Foto: Personaliuudised/Gemini
Töötukassa andmed näitavad selget trendi: digipöörde ja majandusolukorra tuules on konkurents kontorikohtadele tihe, samas kui oskustöölisi ja insenere napib üha valusamalt. Paljudes valdkondades valitseb tööjõuvajaduses tasakaal, keerulisem on aga kontoritöö tegijatel ja juhtidel. Suuremaid muutusi võib näha just avalikus sektoris.

Seotud lood

Uudised
  • 17.11.25, 09:16
Me ei kaota töökohti robotitele, vaid puuduvatele oskustele
Suurel osal tööealisest elanokkonnast on aegunud oskused!
Eesti ettevõtted seisavad silmitsi olukorraga, kus sobivate oskustega töötajaid napib. Kuigi elukestvas õppes osaleb üha rohkem täiskasvanuid, ei jõua oskuste areng veel piisavalt kiiresti töömaailma muutustele järele.Suurel osal tööealisest elanokkonnast on aegunud oskused!
Suur lugu
  • 26.08.25, 09:15
Tööturg on halastamatu, sadu CVsid ja mitusada kandidaati: ka tublimatest on tublimaid
Eesti on noorte töötuse poolest Euroopa absoluutses tipus, kuid tööd pole raske saada ainult noortel, vaid isegi kogenud juhtidel – uus reaalsus on saata välja sadu CVsid ja tööandja saavad valida koguni 200 inimese vahel.
Uudised
  • 16.10.25, 08:41
Vaibkoodimine personalitöös: uus oskus, mis muudab värbamise reegleid
Personalijuhtide ja värbajate maailm on alati olnud dünaamiline – uued oskused nagu andmeanalüütika, digitaalne värbamine või kaugtöö juhtimine on aastate jooksul muutunud tavapäraseks osaks igapäevatööst. Ja mõnikord kerkib esile midagi, mis muudab mängureegleid igas ettevõttes.
Uudised
  • 13.11.25, 12:50
Tööturu riskid ja võimalused eelseisva kümnendi vaates
Aastasse 2035 vaatavasse OSKA tulevikutrendide kogumikku on koondatud ülevaade nii üleilmsetest kui ka kohalikest suundumustest, mis mõjutavad Eesti tööturgu ning inimeste oskusvajadust lähiaastatel.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.01.26, 14:22
Hea firmakingitus ei rända prügikasti, vaid jääb päriselt kasutusse
Rääkides vastutustundlikust tööandjast, ei saa mööda vaadata sellest, milliseid firmakingitusi ettevõttes tehakse. Jätkusuutlikkus ei alga ökomärgisest, vaid küsimusest, kas tehtaval kingitusel on peale selle üleandmist ka päriselt mõte ning otstarve. Sahtlisse jääv ese on raiskamine ning siin ei mängi rolli see, kas toode on valmistatud orgaanilisest puuvillast, taaskasutatud materjalist või bambusest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele